Jak wykonujemy tablice reklamowe i informacyjne

Jak wykonujemy tablice reklamowe i informacyjne

Tablice reklamowe i informacyjne wykonujemy na szerokiej gamie materiałów podkładowych w zależności od ich wielkości i życzeń klienta:

  • pcv
  • dibond
  • blacha
  • poliwęglan komorowy
  • plexi
  • płyty piankowe

Mniejsze formaty – do 1 m2 – wykonujemy najczęściej na podkładach z PCV o grubościach 2, 3, 4, 6 mm (inne grubości na żądanie). Ze względu na stosunkowo duży współczynnik rozszerzalności cieplnej, który może dać niepożądany efekt falowania reklamy, podkłady z PCV nie nadają się do większych powierzchni w zastosowaniu zewnętrznym.

Dla większych powierzchni proponujemy podkłady z blachy lub znacznie bardziej eleganckie z płyt kompozytowych typu „dibond”. Dzięki swojej warstwowej strukturze  zapewniają one stabilność wymiarową, a jednocześnie odpowiednią sztywność. Płyta taka składa się z rdzenia z polietylenu o wysokiej gęstości oraz lakierowanych okładzin aluminiowych o grubości 0,2 – 0,3 mm. Całkowita grubość płyty to 2-3 mm.

Specyficzne zastosowania wymagają indywidualnych rozwiązań. Dla powierzchni powyżej 10m2 – poliwęglan komorowy. Dla podkreślenie prestiżu – plexi, bezbarwna, mleczna lub w jednym z kilkunastu kolorów. Dla zastosowań wewnętrznych, np. reklama podwieszana –  lekkie płyty z wypełnieniem piankowym.

Grafika wykonywana z folii samoprzylepnych może być drukowana na drukarce wielkoformatowej lub wycinana z kolorowych folii ploterem tnącym.

Grafiki drukowane warto zabezpieczyć odpowiednim laminatem dobranym do rodzaju folii drukarskiej, dzięki czemu można znacząco przedłużyć intensywność kolorów, a także zabezpieczyć wydruk przed uszkodzeniami mechanicznymi jak zadrapania, otarcia itp.

W naszej ofercie obok podstawowych folii tzw. monomerowych (ekonomicznych) mamy również folie o podwyższonej trwałości i estetyce, tzw. „polimerowe”, które za rozsądną cenę zdecydowanie przedłużają trwałość reklamy, a jednocześnie zachowują dobrą stabilność wymiarową w trakcie eksploatacji.

Litery przestrzenne na tablicy
Efektownym rozwiązaniem jest wykonanie części grafiki z liter przestrzennych przymocowanych do podkładu. Więcej informacji w dziale Litery przestrzenne.

Wróć do listy artykułów